Czy kupno smartfonu z USA jest korzystne ?

Kochani użytkownicy, swój blog rozpocznę od niekonwencjonalnego wpisu i pubudzającej ciekawość historii. Sprawa tyczy się zakupu smartfona w Stanach Zjednoczonych i sprowadzenia go do naszego kraju a następnie sprzedaży kolejnej osobie. Jednak są strony internetowe, które oferują zdjęcie takiej blokady od kilkudziesięciu złotych. Lecz usługa dotyczy tylko sieci Polskich.
Nie było by nic ciekawego w tej historii gdyby nie zabezpiecznie simlock w telefonie komórkowym, która była przyczyną sporej liczby problemów. Smartfon został nabyty w Stanach w korzystnej cenie. U nas został odsprzedany z dużym zyskiem. Sprzedający nie wiedział o blokadzie simlock tego urządzenia i nie powiedział o tym fakcie kupującego.
Kłopot pojawił się w momencie zainstalowania karty sim polskiego operatora sieci komórkowej. Nieświadomy użytkownik telefonu wpisał pięć razy błędnie kod, który służył do usunięcia blokady simlock. I się zaczęło szukanie wyjścia z sytuacji w wyszukiwarce Google, która niestety niedwuznacznie określiła problem, który może rozwiązać jedynie serwis. Więc po wpisaniu frazy: serwis Samsung Wrocław i wybraniu intrygującej nas oferty, pozostało udać się do punktu serwisowego. Koszt naprawy wraz z usunięciem blokady simlock został oszacowany na kwotę 400 złotych.
W rezultacie dokonany zakup nie był już taką dobrą transakcją. A łączna kwota była większa niż cena telefonu w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s